Niestety nie od dziś wiadomo, że hakerom dobrze żyje się w sieci i że jak będzie taka potrzeba to zawsze mogą się włamać do naszego komputera. Ludzie coraz częściej używają laptopów zamiast komputerów stacjonarnych, gdyż są one bardziej mobilne i praktyczne. Laptopy często ze sobą nosi a więc są one bardziej podatne na uszkodzenia, zagubienie czy wręcz kradzież. Ubezpieczenie laptopa w miejscu gdzie go kupiliśmy może okazać się dobrym pomysłem, szczególnie gdy zaopatrujemy się w kosztowny model.

Takie ubezpieczenie może wynosić np. 500 zł na okres 2 lat czyli na okres gwarancji. Co więcej ubezpieczenie laptopa zwraca nam pieniądze w momencie jego uszkodzenia, zagubienia czy kradzieży. Ubezpieczenie nie ochroni nas jednak przed włamaniami do naszego laptopa. Warto pamiętać o skomplikowanym haśle.

Hasło do laptopa powinno się składać z co najmniej 7 znaków, dużych i małych liter oraz z kilku cyfr. Hasło należy również często zmieniać np. raz na miesiąc. Podczas łączenia z Internetem nie zapominajmy o ochronie jaką jest system antywirusowy, który nigdy nie zapewni nam całkowitej ochrony, jednak wyeliminuje potencjalne zagrożenia. Jest to koszt rzędu 100 zł za rok użytkowania.