Na przestrzeni ostatnich 20 lat, baterie do laptopów przeszły mnóstwo zmian. Miały one na celu poprawę wydajności i gotowości do pracy. Ta funkcja jest najbardziej konkurencyjnym czynnikiem na dzisiejszym rynku laptopów. Coraz więcej producentów używa swoich laptopów jako głównej broni przeciwko konkurencji.

Zanim kupimy laptop dla siebie, musimy najpierw przyjrzeć się pojemności jego akumulatora. Wysoko wydajne i energooszczędne procesory zostały opracowane aby zapewnić dużą mobilność laptopów. Wcześniejsze edycje laptopów miały takie same jednostki centralne, czyli procesory (CPU), które były używane w komputerach stacjonarnych. Laptopy z tego powodu wymagały większego źródła energii. Praca na baterii nie była wtedy tak wydajna, jak ma to miejsce teraz. Opracowanie nowych procesorów do laptopów sprawiło, że ich zapotrzebowanie na moc znacznie zmalało. Przełożyło się to na wydłużenie czasu pracy na baterii.

 

Jest wiele teorii na temat zwiększenia żywotności baterii i akumulatorów komputerowych. W kolejnym artykule postaramy się je przybliżyć Państwu.