Nie każdy może kupować nowy komputer co kilka lat. Tylko dlatego, że twój laptop nie jest w czołówce rankingu, nie musisz regularnie go zmieniać. Oto trzy niezastąpione wskazówki, przedłużające żywotność laptopa. Chroń baterię.

Zacznij od tego, aby mieć na uwadze to, gdzie pozostawiasz swój komputer. Unikaj ekstremalnie zimnych i ciepłych miejsc. Oznacza to, że w miarę możliwości powinieneś przechowywać laptopa w suchym i chłodnym miejscu. Przyspiesz uruchamianie komputera. Jeśli komputer jest powolny tuż po uruchomieniu się, przyczyną najpewniej będzie zbyt duża liczba otwartych procesów, które rywalizują o zasoby systemowe. Jest sposób aby to naprawić. Skorzystaj z bezpłatnego programu o nazwie Soluto.

Program automatycznie skanuje rozruchu, dając ci wskazówki, które procesy są zbędne. Na sam koniec, należy oczyścić komputer ze zbędnych danych. Pozostałe pliki po wcześniejszych instalacjach mogą zapełniać rejestr, opóźniając jego działania. Używając programu Ccleaner, oczyścisz rejestr ze wszystkich pozostałych śmieci i błędnych wpisów.