Ciekawa porada pozwalająca ochronić twojego laptopa, to etykietowanie wszystkiego co możliwe, a co jest związane z komputerem. Jest to skuteczny środek bezpieczeństwa. Wydrukuj sobie etykiety z nazwą swojej firmy i jej danymi, a następnie naklej je w widocznych miejscach na swoim laptopie.

Etykiety muszą być dobrze widoczne. Potencjalna wartość kradzieży laptopów jest znacznie zmniejszona, gdy złodziej będzie musiał wykonać dodatkową pracę, polegającą na usunięciu znaków identyfikacyjnych. Rzucające się w oczy etykiety identyfikacyjne, mogą także znacząco zwiększyć możliwość przyłapania potencjalnego złodzieja na gorącym uczynku kradzieży. Następna porada zabezpieczająca, dotyczy kupienia urządzenia zabezpieczającego twój laptop.

Innym ciekawym sposobem ochrony swojego laptopa jest skorzystanie z przenośnych urządzeń zabezpieczających. Ich stosowanie jest o tyle wygodne, że zostaniesz poinformowany kiedy ktoś niepowołany będzie majstrował przy twoim komputerze. Jest to szczególnie zalecane osobom często podróżującym.