Zdjęcia, czy filmy przechowywane na dysku twardym laptopa z łatwością obejrzeć można na ekranie tegoż komputera. A co jeśli zdjęcia te chcemy obejrzeć na ekranie telewizora? Do tego celu świetnie nadaje się złącze HDMI, w które wyposażone jest coraz więcej telewizorów. W takie samo złącze HDMI musi jednak być także wyposażony nasz laptop.

Samo
podłączenie obu urządzeń jest dziecinnie proste. Wystarczy wpiąć kabel w odpowiednie gniazda znajdujące się na obudowach telewizora oraz laptopa. Następnie, po włączeniu telewizora należy wybrać źródło, z którego wyświetlany ma być obraz. W naszym przypadku jest to HDMI. Alby jednak wszystko zadziałało, konieczne jest wykonanie jeszcze kilku czynności. Jeśli komputer korzysta z systemu Windows, musimy wejść w Panel sterowania i wybrać opcję „Dopasuj rozdzielczość ekranu”. Opcja ta nie uruchamia się niestety automatycznie. Następnie wybieramy ikonę odpowiedniego monitora i klikamy „Powiększ pulpit do rozmiarów tego monitora”. Wówczas obraz zostanie wyświetlony na ekranie telewizora.

Kolejnym
krokiem jest dostosowanie rozdzielczości obrazu, która przecież na ekranach telewizorów jest inna, niż na monitorze laptopa. Dobrze sprawdza się rozdzielczość 1184×666 pikseli, chociaż oczywiście można także ustawić jakoś full HD. Następnie, po ustawieniu poziomy dźwięku w telewizorze, można obejrzeć na jego ekranie ulubiony film, czy przejrzeć zapisane na komputerze zdjęcia. Jeśli jednak nasz laptop nie jest wyposażony w złącze HDMI – nic straconego, zawsze można użyć odpowiedniej przejściówki, którą za niewielką cenę kupić możemy w każdym sklepie z komputerami.