Każdy posiadacz laptopa, który zabiera go ze sobą z domu, powinien wiedzieć jak ustrzec się przed kradzieżą.

  Podstawą jest odpowiedni kamuflaż laptopa. Zamiast torby na laptopa możemy schować go w plecak, aby nikt nie zorientował się co mamy przy sobie. Kolejną rzeczą, o której zapomina wiele osób, to nie oddalanie się od laptopa, jeżeli używamy go w miejscu publicznym. W specjalnych sklepach możemy kupić linki zabezpieczające, które mocuje się od komputera do np. blatu, bądź zabezpieczenia z czujnikiem ruchu, które włączają alarm kiedy laptop zostanie przesunięty lub uniesiony.

  Warto zabezpieczyć się również od strony systemu. Możemy nabyć program, który pozwoli nam na śledzenie skradzionego laptopa, jeżeli zostanie on tylko podłączony do Internetu. Niektóre takie programy potrafią kasować dane, znajdujące się na dysku, a także zrobić zdjęcie złodziejowi poprzez kamerkę internetową.

  Oprócz programów użytkownik może chronić swoje dane przed złodziejem poprzez stosowanie haseł, które trudno złamać. Poza tym nie powinno się używać automatycznego zapamiętywania haseł przez przeglądarkę, ponieważ w razie kradzieży złodziej będzie miał dostęp do wszystkich naszych kont.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]