Różni ludzie kupują komputery przenośne w różnych celach. Jedni w celu rozrywki, inni zaś żeby być cały czas w kontakcie online ze znajomymi, a niektórzy po prostu do pracy. Czym powinni się kierować ludzie szukający komputera przenośnego do pracy ? Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy potrzebujemy dużego i wygodnego laptopa czy może mniejszego, ale za to bardziej poręcznego i z o wiele więcej wytrzymującą bez ładowania baterią, netbooka.

Następną kwestią jest to jakiego typu operacje i na jakich programach będziemy na nim wykonywać? Należy na to zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem, ponieważ np. osoby pracuję przy grafice komputerowej potrzebują komputerów dużo bardziej wydajniejszych jeżeli chodzi o procesy obliczeniowe i grafikę. Wielkość matrycy także stanowi ważny element do zastanowienia. Osobą pracującym przy grafice komputerowej, czy po prostu obrabiającym zdjęcia dużo wygodniej będzie to robić na dużym wyświetlaczu niż mniejszym.

Podzespoły takie karta graficzna są równie ważne z tych samych powodów to moc obliczeniowa. W doborze sprzętu na pewno pomogą nam profesjonaliści w salonach komputerowych, nie mniej jednak, musimy im także powiedzieć czego tak naprawdę od nich oczekujemy, aby pomogli nam wybrać to co najlepsze dla nas.