Jeśli prowadzisz witrynę lub forum o tematyce laptopów, to jedno z najczęściej zadawanych pytań będzie brzmiało tak: „który laptop jest najlepszy do gier? Dell Alienware czy Asus?” Oczywiście pytający ma na myśli to, która firma lub producent robi najlepsze laptopy do gier – Alienware czy ASUS? Proste pytanie, ale nieco trudno na nie odpowiedzieć. Zwłaszcza, gdy trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na wybór przenośnego komputera do gier. Po pierwsze, musisz uświadomić sobie, że Alienware są często uważane za lepsze laptopy.

  Mają wielką reputację producenta najwyższej klasy urządzeń mechanicznych, które są niestandardowo zaprojektowane do gier. Ich produkty mają świetne recenzje. Na przykład, PC Magazine określił Alienware M17x jednym z najlepszych laptopów na rynku. Wybrał też M11x jako jedną z najlepszych mobilnych małych platform do gier. Jednak wielu graczy uważa że laptopy Alienware są zbyt drogie jak na to, co można oczekiwać od tych kosztownych maszyn. Uważają oni, że wysoka cena jest w dużej części skutkiem marketingowego szumu. Jednym z minusów Alienware jest to, że są własnością firmy Dell.

  Na Della skarży się wielu graczy, przytaczając niski poziom i słabą obsługę klienta. Jeżeli macie problem z tymi laptopami, krytycy mówią że lepiej rozwiązać go samodzielnie, niż liczyć na pomoc supportu technicznego Dell’a. Jednak do takich opinii należy podejść z dystansem. Przynajmniej do momentu, aż nie będziemy mieli możliwości samodzielnej weryfikacji. Niezależnie od wszelkich negatywnych komentarzy, laptopy Alienware są warte rozważenia.