Wiele osób jest zdziwionych, kiedy okazuje się że przyczyną uszkodzenia ich laptopa było jego przegrzanie się. W takich sytuacjach słyszymy, że korzystali z komputera wyłącznie na biurko, więc nie ma mowy o żadnym przegrzaniu. Ale nie do końca. Przegrzanie może nastąpić również wtedy, kiedy zamykający się komputer pakujemy do torby.

  Przenoszenie laptopa w torbie, kiedy ten nie zamknął się jeszcze całkowicie, bardzo często prowadzi do uszkodzenia twardego dysku. W zależności od posiadanej konfiguracji laptopa, całkowite zamknięcie systemu może zajmować nawet 5 minut. Mało kto jest tego świadom, i tuż po zatrzaśnięciu pokrywy, zaczyna wkładać laptopa do aktówki. W szczelnie zamkniętej torbie, ciepło z wciąż pracującego komputera nie ma możliwości wydostania się. Oddziałuje więc na twój komputer i jego delikatne podzespoły.

  Jeśli konsekwentnie będziesz postępować w ten sposób, w krótkim czasie możesz całkowicie popsuć swój komputer. Pamiętaj o tym, aby każdorazowo upewnić się, że komputer się zamknął, a dopiero wtedy będziesz mógł go bezpiecznie spakować do torby.