Jednym z bardziej doskonałych środków zabezpieczających twój laptop jest, aby nigdy nie pozostawiać swoich numerów i haseł dostępu w walizce lub torbie, w której przechowujesz komputer. Trzymanie haseł przy komputerze jest jak pozostawianie samochodu z kluczykiem w stacyjce. Bez hasła lub ważnych numerów dostępowych, uruchomienie komputera będzie dla złodzieja trudniejsze. W ten sposób chronisz dostęp do Twoich danych osobowych i informacji korporacyjnych. Kolejna rzecz, to zwróć uwagę na swój laptop.

  Kiedy jesteś kontrolowany przez służby ochrony lotniska, nigdy nie możesz stracić z oczu torby z laptopem w trakcie jej przechodzenia przez skanowanie. Możesz także ją trzymać w ręku, przechodząc przez bramkę wykrywającą metal.

  Wiele torb na komputery wygląda bardzo do siebie podobnie. Oznacza to że łatwo mogą zostać pomylone i twój komputer będzie zabrany przez kogoś innego. W dużym tłumie jeżeli zajdzie taka pomyłka, może ona oznaczać bezpowrotne utracenie swojego sprzętu i znajdujących się na nim danych.