Dlaczego moja drukarka drukuje w słabej jakości albo puste strony?
Najczęstsza usterka drukarek atramentowych #3 ZASCHNIĘTA GŁOWICA

Z pewnością zdarzyło Ci się, że Twoja drukarka atramentowa po pewnej przerwie w drukowaniu zaczęła drukować nie tak, jak byś chciał.

Ale dlaczego?

Drukarki atramentowe wyposażone są w tzw. głowicę drukującą. Ów głowica zbudowana jest z dziesiątek małych dziurek, przez które przy użyciu napięcia elektronicznego przechodzi tusz i spada na kartkę.
Otóż głowice drukujące są bardzo delikatne i podatne na usterki. W chwili gdy zapewnisz drukarce dłuższą przerwę od pracy, to tusz potrafi zaschnąć i zakleić dziurki głowicy.

Co należy zrobić, aby znów cieszyć się możliwością drukowania?

W tym momencie pomóc może odmoczenie głowicy drukującej w specjalnym płynie udrażniającym. Cena odmoczenia głowicy to 150 zł brutto.

Ile trwa odmaczanie?

Głowica jest odmaczana i testowana tak długo, jak widzimy dalszą poprawę jakości wydruku – staramy się osiągnąć rezultat jak najbliższy ideałowi .
Z reguły odmaczanie trwa do dwóch tygodni.

Jak się uchronić przed zaschnięciem głowicy?

Sugerujemy drukować przynajmniej jedną stronę w kolorze i czerni raz na tydzień. Niektóre drukarki (zwłaszcza nowsze) posiadają również opcję automatycznego czyszczenia głowicy. Program automatycznego czyszczenia włącza się w godzinach, w których drukarka zwykle nie jest używana. Lecz pamiętaj, że taka drukarka musi być stale podpięta do zasilania.